Skip to content

System AdAS gotowy na zmiany w e-Fakturach

Sejm przyjął projekt zmian do ustawy VAT wdrażającej Krajowy System e-Faktur (KSeF). W 2023 r. korzystanie z e-faktury stanie się obowiązkowe. W ramach projektu wdrażającego do polskiego systemu prawnego e-fakturę, procedowane są również zmiany w fakturowaniu stanowiące część pakietu SLIM VAT 2.

Pragniemy poinformować, że w module Faktury systemu AdAS (od wersji 1.12.124.1) istnieje możliwość wygenerować plik XML w standardzie KSEF. Funkcjonalność znajduje się pod przyciskiem eFaktury w rejestrze dokumentów.

Użytkownik w zależności od konfiguracji może ustawić w jakim standardzie zostanie wygenerowany XML.

Od wersji Faktur nr 1.12.124.1domyślnie ustawiony jest KSEF.

XML będzie można zaczytać na platformie KSEF, bądź też wysłać bezpośrednio z naszego programy przy pomocy API. Niemniej obecnie API jest dostępne jedynie na środowisku testowym Ministerstwa Finansów.

Od 01.01.2022 mają zostać uruchomione pilotażowe próby na środowisku produkcyjnym. Natomiast obowiązek efakturowania zapowiedziany jest na 01.01.2023.

Pozostałe informacje

Produkty Tensoft w Raporcie Polskiej Chmury

W opublikowanym raporcie dotyczącym działa Polskiej Chmury umieszczono przykład rozwiązań chmurowych na przykładzie produktów firmy Tensoft.

Tensoft na IX Kongresie Zarządzania Administracją Samorządową

W dniach 24-25.05.2022 r. uczestniczyliśmy w IX Kongresie Zarządzania Administracją Samorządową, zorganizowanym przez wydawcę Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA.

Wdrożyliśmy system w Gminie Stryszów

Wdrożenie systemu AdAS, Dokus i e-Obywatel w Gminie Stryszów zakończone sukcesem.

Uczestniczyliśmy w IV Krajowym Kongresie Forów Skarbników

W dniach 11-12.05.2022 w Warszawie odbył się IV Krajowy Kongres Forów Skarbników organizowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.

Projekt Tensoft wyróżniony

Projekt Tensoft wyróżniony na hackathonie Wspólnie Przeciwko Epidemii Łódź 2022 – „Polowanie na jednorożca”.

Podsumowanie Akademii Tensoft w 2021 r.

23 szkolenia online i 381 przeszkolonych użytkowników systemu AdAS