Skip to content

System AdAS gotowy na zmiany w e-Fakturach

Sejm przyjął projekt zmian do ustawy VAT wdrażającej Krajowy System e-Faktur (KSeF). W 2023 r. korzystanie z e-faktury stanie się obowiązkowe. W ramach projektu wdrażającego do polskiego systemu prawnego e-fakturę, procedowane są również zmiany w fakturowaniu stanowiące część pakietu SLIM VAT 2.

Pragniemy poinformować, że w module Faktury systemu AdAS (od wersji 1.12.124.1) istnieje możliwość wygenerować plik XML w standardzie KSEF. Funkcjonalność znajduje się pod przyciskiem eFaktury w rejestrze dokumentów.

Użytkownik w zależności od konfiguracji może ustawić w jakim standardzie zostanie wygenerowany XML.

Od wersji Faktur nr 1.12.124.1domyślnie ustawiony jest KSEF.

XML będzie można zaczytać na platformie KSEF, bądź też wysłać bezpośrednio z naszego programy przy pomocy API. Niemniej obecnie API jest dostępne jedynie na środowisku testowym Ministerstwa Finansów.

Od 01.01.2022 mają zostać uruchomione pilotażowe próby na środowisku produkcyjnym. Natomiast obowiązek efakturowania zapowiedziany jest na 01.01.2023.

Pozostałe informacje

Polsk Ład w KiP

Kadry i Płace – informacja o aktualizacji

Pragniemy poinformować, że program KiP jest dostosowywany do najnowszych wytycznych, które ukazały się w 2022 roku.

System AdAS kompatybilny z Windows 11

Zachęcamy użytkowników AdAS do aktualizacji systemu Windows. Przełoży się to na podniesienie bezpieczeństwa danych oraz poprawę komfortu pracy.
Polsk Ład w KiP

Polski Ład – zmiany w rozliczaniu wynagrodzeń od 1 stycznia 2022 r.

Wiele zmian dotyczy obszaru kadrowo – płacowego, dlatego dostosowujemy moduł Kadry i Płace aby spełniał wszystkie wymogi wynikające z programu Polski Ład.

Nowy produkt – SUMPro

Miło nam poinformować o przejęciu opieki autorskiej i technicznej systemu dedykowanego strażom miejskim.

Tensoft w Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości

Już 20 października spotkamy się ze studentami Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej. Podczas wykładu omówimy sposoby wejścia do branży IT.

Nagroda Made in Poland

Miło nam poinformować o otrzymaniu Nagrody Made in Poland 2021 przez spółkę HyperView wchodzącą w skład Grupy Tensoft.