Skip to content

Pozytywny obraz świata

Systemy informatyczne do zarządzania przestrzenią

Poznaj nasze produkty GIS-owe

W związku ze światową pandemią koronawirusa (COVID-19), w poszukiwaniu pozytywnych informacji na świecie, uruchomiliśmy mapę prezentującą liczbę wyleczonych przypadków COVID-19 w poszczególnych krajach. Można ją znaleźć pod adresem: https://positivemaps.hyperview.pl/gpt4/

Mapa bazuje na ogólnodostępnych referencyjnych danych geograficznych oraz bieżących informacjach statystycznych na temat epidemii. Prezentuje dane na trzech warstwach:

  • Wyzdrowienia na świecie ogółem,
  • Wyzdrowienia na świecie w stosunku do ogólnej liczby zakażeń [%],
  • Wyzdrowienia na świecie w stosunku do aktywnych zakażeń [%],
  • Wyzdrowienia na świecie na 1000 przypadków zakażenia.

Każda warstwa uwzględnia:

  • wartość wskaźnika – w postaci etykiety prezentowanej na mapie,
  • wskaźnik wyzdrowień na świecie – w postaci kartogramu prezentującego rozkład przestrzenny wskaźnika,
  • podstawowe informacje na temat rozwoju pandemii w poszczególnych krajach – dostępne po wybraniu narzędzia „informacja o obiekcie” i kliknięciu w obiekt na mapie lub kliknięciu prawym przyciskiem  myszy na dany obiekt i wybraniu z menu rozwijalnego opcji „informacja o obiekcie”.

Prezentowane dane aktualizowane są co najmniej raz dziennie na podstawie informacji publikowanych w serwisie https://www.worldometers.info/.

Mapa została uruchomiona w oparciu o rozwiązania naszej Spółki – serwer mapowy ISDP oraz aplikację GeoportalToolkit, wchodzące w skład pakietu rozwiązań UrbanView. Gromadzenie danych zapewnia relacyjna baza danych w technologii Oracle Express Edition.

Opracowanie jest dostępne zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na urządzeniach mobilnych.

Udostępniona mapa powstała w ramach wewnętrznego projektu rozwojowego HyperMaps, jako pierwsza testowa publikacja danych o charakterze globalnym.

W ramach przedsięwzięcia, w najbliższym czasie zostaną opublikowane kolejne opracowania tematyczne związane z COVID-19 i nie tylko.

Prezentowany geoportal został uruchomiony na serwerze zastępczym, w związku z czym czas jego reakcji może być nieco wydłużony.

Pozostałe informacje

Poznaj możliwości System Budżet

Prezentujemy System pozwalający zautomatyzować pracę Skarbników. Zapraszamy na stronę produktu.

Pozytywny obraz Polski

Przygotowaliśmy mapę, która bazuje na referencyjnych danych z Państwowego Rejestru Granic oraz bieżących informacjach dotyczących pandemii w Polsce.

Czas na Webinaria

W ramach Akademii Tensoft rozpoczęliśmy cykl szkoleń online z systemu AdAS.

Cyfryzacja dokumentów planistycznych

W dniu 20 kwietnia Prezydent podpisał nowelizację ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne.

Nasza codzienność

Pomimo epidemii nieprzerwanie zapewniamy wsparcie użytkownikom systemu AdAS. W oczekiwaniu na lepsze czasy dzielimy się z Państwem obrazami naszej codziennej pracy.

Nowa strona Tensoft

Z przyjemnością prezentujemy nową odsłonę strony internetowej firmy Tensoft. Na