Tensoft otrzymał nominację do tytułu Symbol 2019 w programie prowadzonym przez redakcję "Monitora Biznesu".

Dziękujemy za wyróżnienie i docenienie naszej pracy.

W dniach 19-20.09.2019 r. uczestniczyliśmy w 8. Wielkopolskim Konwencie Informatyków oraz XXXIV Klubie Informatyka Samorządowego. 

Dziękujemy organizatorom wydarzenia - miesięcznikowi „IT w Administracji” oraz Stowarzyszeniu Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych.

W trakcie konwentu prezentowaliśmy swoje rozwiązania zarówno w trakcie prelekcji jak i na stanowisku wystawienniczym. W swoim wystąpieniu poruszaliśmy kwestie związane z rolą informatyka w procesie komunikacji elektronicznej i procedowania dokumentów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność oraz udział w dyskusji.

Nie tylko szkolimy, sami również nieustannie podnosimy kompetencje. Wśród naszych pracowników stawiamy na kompetencje miękkie i techniczne. W przypadku kadry zarządzającej stawiamy na umiejętności menadżerskie. Firma Tensoft przystąpiła do projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Nasi Menadżerowie rozpoczęli cykl szkoleń podnoszących kompetencje w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem i zasobami ludzkimi.

 

Wspieramy samorząd i lokalne społeczności nie tylko w sferze IT.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Murów Panu Michałowi Golenii za zaproszenie do udziału w Dożynkach Powiatu Opolskiego.
Jednocześnie gratulujemy sprawnej organizacji wydarzenia.

W dniach 19-20 września 2019 r. w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem będziemy uczestniczyć w Wielkopolskim Konwencie Informatyków organizowanym przez miesięcznik IT w Administracji.

Jako Partner Konwentu będziemy omawiać kwestie komunikacji elektronicznej pomiędzy obywatelem a instytucją oraz tematy dotyczące procedowania dokumentów w urzędzie. Motywem przewodnim wystąpienia będzie rola informatyka w tym złożonym procesie.

Zapraszamy do naszego stoiska prezentacyjnego gdzie będziemy mogli przedstawić Państwu szczegóły dotyczące działania naszych systemów, m.in.:
- Elektronicznego Systemu Obiegu Dokumentów (Dokus),
- portalu mieszkańca realizującego m.in. e-Usługi (e-Obywatel),
- wielości rozwiązań naszych systemów dziedzinowych,
- integracji systemu AdAS z zewnętrznymi systemami.

Zachęcamy użytkowników naszych systemów do udziału w 8 Wielkopolskim Konwencie Informatyków.

Szczegóły pod adresem:
https://wki.itwadministracji.pl/program/

Po wakacyjnej przerwie kontynuujemy działalność szkoleniową.

W najbliższych tygodniach jednym z najważniejszych tematów w samorządach będzie przygotowanie do wyborów parlamentarnych.

Dlatego już 11 września organizujemy szkolenie z Modułu Mieszkańcy dla gmin z terenu województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Zgłoszeń można tradycyjnie dokonać poprzez formularz elektroniczny:

http://szkolenia.tensoft.pl/modul-mieszkancy-wybory-i-aktualne-zagadnienia-woj-pomorskie/

Program szkolenia:

http://szkolenia.tensoft.pl/modul-mieszkancy-wybory-i-aktualne-zagadnienia-woj-pomorskie-2/

Zapraszamy do udziału.

 

 

Zapraszamy do udziału w VI edycji konkursu pn. Mistrz Finansów Publicznych organizowanego przez miesięcznik „Finanse Publiczne” .

Jednym z patronów i sponsorów nagród jest firma Tensoft.

Konkurs jest skierowany do pracowników działów finansowo-księgowych jednostek sektora publicznego.

Zgłoszeń można dokonywać po wejściu w poniższy link:

https://mistrz.finansepubliczne.pl/zgloszenie/

 

Zapraszamy do udziału.

 

 

W związku z rozwojem przedsiębiorstwa nieustannie poszerzamy zespół pracowników. Aktualne oferty pracy znajdują się w zakładce praca.

Aplikacje prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W tytule wiadomości prosimy wpisać nazwę stanowiska oraz właściwe miasto.

Studentów zapraszamy na staże i praktyki.

Wszystkim użytkownikom Modułu Podatki Systemu AdAS przypominamy, że od 1 lipca 2019 r. zaczną obowiązywać nowe ogólnokrajowe formularze informacji i deklaracji podatkowych.

Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 30 maja 2019 r. w sprawie wzorów informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych oraz deklaracji na podatek od nieruchomości (Dz. U. z 2019 r. poz. 1104).

Nowe wzory:
1.    Informacja o nieruchomościach i obiektach budowlanych (IN-1)
2.    Deklaracja na podatek od nieruchomości (DN-1)

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 30 maja 2019 r. w sprawie wzorów informacji o gruntach i deklaracji na podatek rolny (Dz. U. z 2019 r. poz. 1105).

Nowe wzory:
1.    Informacja o gruntach (IR-1)
2.    Deklaracji na podatek rolny (DR-1)

Rozporządzenie Ministra Finansów  z dnia 3 czerwca 2019 r. w sprawie wzorów informacji o lasach i deklaracji na podatek leśny  (Dz. U. z 2019 r. poz. 1126).

Nowe wzory:
1.    informacji o lasach (IL-1)
2.    deklaracji na podatek leśny (DL-1)

Zachęcamy do poszerzenia systemu ADAS o portal mieszkańca e-Obywatel, w którym formularze są zgodne z aktualnym stanem prawnym.

Przypominamy, że za pośrednictwem portalu, mieszkańcy mogą składać formularze drogą elektroniczną a informacje w nich zawarte są automatycznie uzupełniane na podstawie danych z systemów dziedzinowych. Ponadto informacje podane w formularzu przez obywatela trafiają bezpośrednio do właściwego modułu systemu AdAS.

 

Nastał czas wakacji ale nasz zespół nie ustaje w podnoszeniu wiedzy i twardych kompetencji. Tym razem w naszej siedzibie w Opolu, Zespół Wdrożeniowy uczestniczył w szkoleniu realizowanym przez firmę BSC Polska - wyłącznego partnera Embarcadero Technologies®.

Niebawem kolejna runda szkoleń tym razem dla Zespołów z Gdańska i Bydgoszczy.